עיצוב מסעדות

התוצר הסופי לאחר עיצוב המסעדה

החשיבות בעיצוב המסעדה לחווייתו של הסועד

מסעדות, כשמן כן הן, קודם כל אמורות לסעוד את הרעב. אבל מה לעשות שעם השנים הן הפכו למקום בילוי, עד שלפעמים האורחים מגיעים כדי לבלות גם אם הבטן ממש לא מקרקרת. השינוי ביחס לאתרי אוכל הביא איתו רעב מסוג אחר- רעב ליופי, לסגנון בולט, לדקורציה מושקעת ובקיצור: עיצוב פנים מסעדות הפך לכלי הכרחי בתכנון בית אוכל בכל טעם וגוון שייבחר.

הנאתו של הסועד ושביעות רצונו יהיו תוצאה של מכלול חווייתי, שיכלול מזון משובח, תפריט נכון ומפתה, סטייל מעניין למסעדה ונוחיות.
שלמות האירוע צריך לכלול את כל החושים: הטעם והריח כמובן, המישוש יסייע בכך, השמיעה בעזרת מוסיקה מתאימה לסגנון וכמובן את העיניים צריך לשטוף בעזרת עיצוב פנים מסעדות חכם. כזה שירגיע או יסעיר בהתאם לאווירה הרצויה.

 

החשיבות של תכנון הכניסה בתכנון עיצוב מסעדות

המורכבות של עיצוב מסעדות מתחדד בעיקר כשמדובר במסעדות מחוץ למקומות מיושבים. בית קפה ביער בדרך לירושלים, או מזללה מיוחדת על צוק שמשקיף אל הים התיכון לא יכולים להסתפק בביצוע רגיל, מדהים ככל שיהיה. מעצב מסעדות כאלה לא יכול להתעלם מהמיקום המיוחד. זה יהיה מגוחך שהאורח ייסע שעתיים לאתר הייחודי ואז ייכנס למקום מעוצב כך שמזכיר את האחיות בתל אביב. עיצוב מסעדות כזה הוא מיותר.

אם הגענו למקום אירוח למרגלות הר בגליל או לחילופין מבנה שחלונותיו פונים אל הכינרת, חובה להכניס את המראות פנימה. עיצוב מדוייק ידאג לכך שמכל שולחן וכורסא יוכלו הסועדים לצפות בנוף האורגינלי. בעזרת עיצוב פנים מסעדות יש להציף את החלל באווירה הקסומה שבאה פנימה, כדי שהאורח לא ישכח לרגע באיזה חלקת אלוהים קטנה הוא נמצא ושהנסיעה הארוכה הייתה שווה. עיצוב מסעדות על ידי חלונות גדולים, על ידי מרפסות רחבות ידיים ואולי אפילו גג נפתח, ייתן מענה לצורך הזה, וכדאי להיעזר בתוכניות עיצוב מסעדות גם לצורך בניית כניסה מעניינת, שתוביל את הנכנסים מהנוף הקסום אל תוך החלל שעבר עיצוב פנים מסעדות הולם למקום.